ראיה מטושטשת אחרי ניתוח קטרקט​

יעילות טיפול נוירו-ויז'ן:

טיפול נוירו-ויז'ן מוכח קלינית כיעיל בשיפור ראיה לאחר ניתוח קטרקט.

 

הסתגלות לראיה לאחר ניתוח קטרקט

השיפור בראיה לאחר ניתוח קטרקט, בו מוחלפת העדשה העכורה בעדשה מלאכותית חדשה הנו מיידי, ועל פי רוב מאפשר למנותח לראות שוב בבהירות כפי שהיה רגיל לראות לפני המחלה.

יחד עם זאת, ישנם מנותחים רבים אשר חווים קושי להסתגל לראיה החדשה, קשיים אלו נעלמים לרוב לאחר תקופת הסתגלות שנעה בין שבועות בודדים לחודשים רבים.

 

מנותחים הסובלים מקשיי הסתגלות לאחר ניתוח קטרקט ומעוניינים לשפר את ראייתם באופן מהיר ואפקטיבי הנם מועמדים טובים לטיפול נוירו-ויז'ן אשר מקצר את תקופת ההסתגלות לאחר ניתוח קטרקט, ומאפשר לשפר משמעותית את הראיה בתוך כחודש ימים.  

ראיה מטושטשת אחרי ניתוח קטרקט

סטיב כהן משתף בניסיונו האישי בטיפול נוירו-ויז'ן לאחר ניתוח קטרקט​

הקושי לראות טוב לאחר השתלת העדשה המלאכותית נובע מירידה משמעותית ברגישות לניגודיות המאפיינת את רוב האנשים לאחר ניתוח קטרקט, וכן מהצורך של המוח להסתגל לתמונה החדשה המגיעה מהעין, תהליך זה מכונה נוירו-אדפטציה

ירידה ברגישות לניגודיות (קונטרסט) אופיינית במיוחד אצל מנותחים שעברו השתלת עדשה מולטיפוקאלית הבנוייה ממספר רב של מוקדי ראיה הממוקדים בטווחים שונים, ואשר מאתגרים במקביל נוירונים שונים במרכז הראיה במוח, האחראים לעיבוד של איזורי ראיה שונים. 

 

מהי רגישות לניגודיות?

רגישות לניגודיות הנה היכולת לזהות ולהבחין באובייקטים שאינם ברורים על רקע דומה להם. הרגישות לניגודיות פוחתת עם הגיל ולאחר ניתוח הקטרקט, חלק מהסימפטומים אותם ניתן לחוות במצב זה:

קושי לראות רמזורים או מכוניות בלילה, קושי להבחין בכתמים על בגדים או על כלים, קושי להבחין בהבעות ותווי פנים, צורך בתאורה נוספת כדי לקרוא, תחושה של עייפות בעיניים בזמן צפייה בטלויזיה ועוד. 

 

מהי חדות ראיה?

חדות ראיה היא היכולת של העיניים להבחין באובייקטים קטנים וקווי מתאר עדינים על רקע קונטרסטי (בדרך כלל שחור על גבי לבן). בדיקת חדות הראיה בודקת את היכולת לזהות את שורת האותיות הקטנות בלוח הבדיקה.

בדיקת חדות ראיה נותנת מידע כמותי על הראיה, ואילו בדיקת רגישות לקונטרסט נותנת מידע על איכות הראיה.

 

פיסיותרפיה לראיה

אלפי לקוחות ומטופלים לאחר ניתוח קטרקט אשר השתתפו במחקרים קליניים וסיימו את תוכנית הטיפול חוו שיפור משמעותי בראיה ובאיכות החיים. לדוגמא:

  • ​קריאה של אותיות קטנות – דוגמת טקסט המופיע על גבי אריזת תרופות או המרכיבים הרשומים על גבי אריזת מזון.
  • ראיה טובה יותר בזמן נהיגה – במיוחד בלילה
  • פחות עייפות בעיניים – בזמן צפייה בטלוויזיה
  • שיפור ברגישות לניגודיות – 150% בממוצע
  • שיפור בחדות הראיה -  2 שורות בממוצע בלוח הבדיקה

 

הבסיס המדעי של נוירו-ויז'ן

ניתן לשפר ראיה מטושטשת לאחר ניתוח קטרקט על ידי שיפור יכולת עיבוד הראיה במוח. טיפול נוירו-ויז'ן לשיפור הראיה מוכח קלינית ומדעית, בשונה מאימונים המתרגלים את המטופל להרפות את שרירי העיניים.

במהלך התרגול, המתבצע באמצעות תוכנת מחשב ביתית, מוצגות למטופל סדרה של משימות ויזואליות מדויקות, החוזרות ונשנות, תוך שינויים בגודל, בזוית ובניגודיות, אשר בהדרגה, מאמנות את המוח לעבד את המידע המתקבל מהעין בצורה יעילה יותר. תוכנת נוירו-ויז'ן מנתחת את ביצועי המטופל לאורך התרגול, ומעדכנת בהתאמה את רמת התרגול בהתאם לקצב התקדמותו האישי של כל מטופל.

 

אמן את המוח שלך לראות טוב יותר.

נוירו-ויז'ן מאמנת את המוח לראות טוב יותר ללא ניתוח נוסף, ללא תרופות וללא תופעות לוואי.

 

על הטיפול לניתוח קטרקט: 

  • 30 תרגולים - אשר נעשים בבית מול מחשב
  • 30 דקות - אורך כל תרגול בממוצע
  • מותאם אישית - בהתאם לקצב ההתקדמות של כל מטופל
  • פיקוח מקצועי - על ידי רופא עיניים / אופטומטריסט

 

כדי להתחיל

צור עימנו קשר כדי להתייעץ על מידת התאמתך לטיפול נוירו-ויז'ן לאחר ניתוח קטרקט.

 

תשובות לשאלות נפוצות בנושא שיפור ראיה לאחר ניתוח קטרקט: 

האם טיפול נוירו-ויז'ן לשיפור ראיה לאחר ניתוח קטרקט מתאים עבורי?

במידה ואתה מעוניין בהשגת תוצאות אופטימאליות מניתוח הקטרקט שעברת, או במידה ויש לך קושי להסתגל לראיה לאחר הניתוח – טיפול נוירו-ויז'ן עשוי להתאים עבורך.  

 

האם הטיפול לאחר ניתוח קטרקט כרוך בניתוח או לקיחת תרופות?

לא, טיפול נוירו-ויז'ן הנו טיפול ללא ניתוח וללא תרופות מרשם.

 

בכמה תשתפר הראיה שלי?

השיפור ברגישות לניגודיות המושג באמצעות הטיפול לאחר ניתוח קטרקט הנו מעל  150% בממוצע.

 

מתי ניתן להתחיל בטיפול?

בכל זמן לאחר ניתוח הקטרקט, בין אם הניתוח היה לפני שבוע ובין אם הניתוח התבצע לפני מספר שנים, טיפול נוירו-ויז'ן עשוי לשפר את הראיה שלך. 

 

כמה זמן השיפור יחזיק מעמד?

הטיפול לשיפור ראיה לאחר ניתוח קטרקט מאמן את המוח לראות טוב יותר, והוא דומה לאופן בה אנו לומדים ללכת, לשחות או לרכב על אופנים. רכישת מיומנות ברמה המוחית נשמרת באופן קבוע, כך גם טיפול נוירו-ויז'ן.

 

האם הטיפול בטוח?

כן! טיפול נוירו-ויז'ן נבדק, נוסה ונחקר קלינית במשך למעלה מ 20 שנה קודם שאושר לשימוש מסחרי. אין שום סיכון, סיבוכים או תופעות לוואי ידועות כתוצאה מהטיפול.

 

"זה בוודאות גרם לשיפור באיכות הראיה שלי לאחר הניתוח, ללא שום תרופות או זריקות"

שרלוט לוייד, קנזס ארה"ב

ירידה ברגישות לקונטרסט

רגישות לקונטרסט נורמלית

המחשת השיפור בחדות ראיה​