ההיסטוריה של טכנולוגיית נוירו-ויז´ן

נוירו-ויז'ן הוקמה בישראל ב 1999 על ידי ד"ר אורי פולט, חוקר מוח ממכון ויצמן, על מנת לפתח יישום מסחרי לפריצת דרך מדעית שגילה במחקרים שערך בתחום פלסטיות מוחית במרכז הראיה הראשוני במוח. בשנת 2001 קיבלה החברה את אישור ה FDA לטכנולוגיה לטיפול בעין עצלה במבוגרים, לאחר שיעילותו הקלינית של טיפול ובטיחותו הוכחה בחולים אלו. 

 

בשנת 2004 עברה החברה לסינגפור, בעקבות השקעתה של קרן הון סיכון של ממשלת סינגפור, ובעקבות העניין שגילתה בטכנולוגיות לטיפול בקוצר ראיה בקרב ילדים, ליקוי ראיה הנפוץ ביותר במדינה. בסינגפור החברה המשיכה לחקור ולפתח טיפולים לשיפור ראיה גם באנשים בעלי קוצר ראיה קל, אנשים בשלב של זוקן ראיה התחלתי (פרסביופיה), וכן אנשים לאחר ניתוחי לייזר. במהלך חמש שנות פעילות החברה בסינגפור, ביצע המכון הסינגפורי לחקר העין (SERI) את מרבית המחקר הקליני, ושימש למעשה כזרוע המחקרים של החברה. בתקופה זו טופלו בהצלחה למעלה מ 3,000 איש באמצעות הטכנולוגיה, ופורסמו והוצגו מחקרים רבים בנושא. בעקבות זאת, הטכנולוגיה קיבלה גם את אישור רגולטור הבריאות האירופאי ה- CE-Mark למגוון האינדיקציות הטיפוליות. 

 

באוקטובר 2009, טכנולוגית נוירו-ויז'ן נרכשה על ידי חברת RevitalVision האמריקאית, אשר העבירה את מטה החברה לקנזס בארה"ב והחלה לראשונה לשווק את הטיפולים באופן מסחרי בשוק האמריקאי. 

בין יזמיה הבולטים של החברה האמריקאית שלושה מרופאי העיניים מהידועים ומהמוערכים בארה"ב ובעולם. 

 

ב 2015 הטכנולוגיה והקניין הרוחני נרכשו על ידי טלשיר טכנולוגיות רפואיות בע"מ.