תיקון ראיה

תיקון ראיה

המונח תיקון ראיה מתייחס לשיטות טיפול שמטרתן לתת מענה לבעיות ראיה שונות, כדוגמת: , קוצר ראיה, רוחק ראיה, שיפור ראיה לאחר ניתוח קטרקט או שיפור ראיה בעקבות ניתוח להסרת משקפיים בלייזר שלא השיג את מטרתו. לרוב נהוג לייחס את המונח "תיקון ראיה" לניתוח  בלייזר, שהפך לנפוץ ביותר בעשור האחרון. עם זאת, הליך תיקון ראיה זה איננו מתאים לכולם מבחינה רפואית, עלותו גבוהה וכהליך כירורגי, הוא איננו בטוח לחלוטין.

 

תיקון ראיה ללא ניתוח בשיטת נירוויז'ן

שיטת תיקון ראיה של חברת נוירוויז'ן מבוססת על אימונים באמצעות שימוש בצג מחשב, שמטרתם לגרום לגירוי חזותי, ולשפר ולהגביר את פעילות תאי העצב האחראיים על עיבוד התמונה במרכז הראיה הראשוני במוח. אימון זה מוביל לשיפור באופן קליטת התמונה במוח ובעקבותיו גם לשיפור בחדות הראיה ובאיכותה. שיטת נירוויז'ין פותחה במקור כשיטה ייחודית לטיפול בבעיית עין עצלה בקרב מבוגרים ובקרב ילדים בגילאי 9 ומעלה, כאשר בהמשך היא נמצאה יעילה גם בטיפול בליקויי עיניים אחרים, כדוגמת: מיופיה, ("קוצר ראיה"), פרסביופיה, ("זוקן ראיה") וראיה ירודה.

 

תיקון ראיה באמצעות תרגול 

שיטת תיקון ראיה של נירוויז'ן מתבצעת על ידי שימוש בתוכנת מחשב מיוחדת. תוכנה זו כוללת סדרה של טיפולים, המורכבים מתרגילים הגורמים לגירוי חזותי ייחודי של תאי העצב במרכז הראיה הראשוני במוח ולתהליך למידה נוירולוגי. בסוף התהליך לומד המוח לעבד את התמונות המגיעות מהעין בצורה יעילה יותר ולהפוך אותן לחדות וברורות.

בשלב הראשון של תהליך תיקון ראיה זה מוזמן המטופל לאבחון ולבדיקת התאמה, שבסופם נבנית עבורו תוכנית תרגול ואימון אישית. לאחר הדרכה במרפאה מתחיל האימון המתבצע מול המחשב בבית וכולל סדרה של כ-40 טיפולים מספר פעמים בשבוע, כאשר כל אחד מהם נמשך כמחצית השעה. במהלך כל תרגול מועברים הנתונים ממחשבו של המטופל באמצעות הרשת אל מחשב חברת נוירוויז'ן לצורך עיבוד וניתוח. המשך התרגול נעשה בהתאם לתוצאות הניתוח ולקצב התקדמותו האישית של המטופל.

 

תיקון ראיה בשיטת נירוויז'ן – יתרונות

תיקון ראיה בשיטת נירוויז'ן, המגובה ב-20 שנות מחקר קליני ומדעי, מוביל לשיפור ברגישות לניגודיות, בחדות הראיה וגם באיכותה, ומתאים לקשת רחבה של בעיות ראיה, החל מעין עצלה, דרך קוצר ראיה וכלה בראיה ירודה. לשיטה זו, המבוססת על גירוי תאי העצב במרכז הראיה הראשוני במוח, ישנם יתרונות רבים נוספים: שיטת תיקון ראיה זו איננה כירורגית או פולשנית, תרגול בשיטת תיקון ראיה של נירוויז'ן הוא טבעי לחלוטין ולכן איננו כואב, איננו כרוך בתופעות לוואי שונות, איננו מסוכן ואיננו מצריך נטילה של תרופות.