שיפור ראיה​ ירודה

כיצד אנו רואים?

איכות הראיה שלנו תלויה בשני גורמים: (1) באיכות התמונה הנלכדת בעין והמשודרת למוח - הצד האופטי. (2) באיכות עיבוד התמונה המתבצע במוח.  

 

ניתן לשפר ראיה באמצעות שיפור יכולת עיבוד התמונה במוח, וזאת בנוסף לשיפור המושג בטיפולים הניתנים לעין (ניתוח, תרופות ותיקון אופטי) ובכך להגיע למיצוי ראיה ושיפור משמעותי נוסף. 

שיפור ראייה

מהי ראיה ירודה?

ראיה ירודה הנה מצב ביניים בין ראיה רגילה לעיוורון טוטאלי, ולאנשים הסובלים מראיה ירודה ישנה מגבלה קשה בחדות, איכות או בשדה הראיה אשר מגבילה אותם בפעילות יום יומית. ישנן סיבות רבות לראיה ירודה בניהן: סכרת, קטרקט, גלאוקומה, ניוון מקולרי גילי, ניסטגמוס, קרטוקונוס, רטיניטיס פיגמנוזה ועוד... 

 

שיפור ראיה ירודה באמצעות טיפול נוירו-ויז'ן

טיפול נוירו-ויז'ן הנו טיפול לא ניתוחי המשפר את יכולת המוח לעבד תמונה בצורה טובה יותר. יעילות הטיפול הוכחה במבוגרים מעל גיל 9 הסובלים מעין עצלה והטיפול אף קיבל את אישור ה FDA האמריקאי לאחר שהוכחה יעילות הטיפול ובטיחותו במטופלים אלו. בהמשך, נבדקה יעילות הטיפול ואושרה במגוון לקויות ראיה בניהן קוצר ראיה נמוך, מטופלים לאחר ניתוח קטרקט ולאחר ניתוחי לייזר. בשנים האחרונות נבדק הטיפול על קבוצות של מטופלים במגוון פתולוגיות של ראיה ירודה בניהן: ניוון מקולרי גילי (AMD), רטיניטיס פיגמטוזה, אנשים הסובלים מקרטוקונוס אשר עברו השתלת טבעת תוך קרנית, וכן במקרים רבים של ניסטגמוס מולד ושתי עיניים עצלות.     

מרבית המטופלים הסובלים מראיה ירודה אשר סיימו את תוכנית הטיפול חוו שיפור משמעותי באיכות הראיה ובאיכות החיים. לדוגמא: 

  • יכולת לקרוא אותיות קטנות ממרחק – כתוביות בטלוויזיה ושלטים ברחוב.
  • ראיה טובה יותר בלילה
  • הפחתה של תופעות בוהק וסנוור בלילה
  • יכולת לנהוג ולהסתובב באופן בטוח יותר בלילה

 

השיפור הממוצע בחדות הראיה -  2 שורות בלוח הבדיקה וכן שיפור של 100% ברגישות לניגודיות

 

הבסיס המדעי של נוירו-ויז'ן

ניתן לגרות בצורה יעילה את התאים המרכיבים את מערכת עיבוד התמונה במוח (Primary Visual Cortex) ולשפר את הראיה גם בגיל מאוחר, שנים רבות לאחר התקופה הקריטית להתפתחות הראיה. טיפול נוירו-ויז'ן לשיפור הראיה מוכח קלינית ומדעית, בשונה מאימונים המתרגלים את המטופל להרפות את שרירי העיניים. הטיפול קיבל את אישור ה FDA (בעין עצלה) וכן את אישור ה CE-Mark האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי לאחר שיעילותו ובטיחותו הוכחו במחקרים קליניים.

במהלך התרגול המתבצע באמצעות תוכנת מחשב ביתית, מוצגות למטופל סדרה של משימות ויזואליות מדויקות, החוזרות ונשנות, תוך שינויים בגודל, בזוית ובניגודיות, אשר בהדרגה, מאמנות את המוח לעבד את המידע המתקבל מהעין בצורה יעילה יותר. תוכנת נוירו-ויז'ן מנתחת את ביצועי המטופל לאורך התרגול, ומעדכנת בהתאמה את רמת התרגול בהתאם לקצב התקדמותו האישי של כל מטופל.

 

אמן את המוח שלך לראות טוב יותר.

נוירו-ויז'ן מאמנת את המוח לראות טוב יותר ללא ניתוח, ללא תרופות וללא תופעות לוואי.

 

על הטיפול לשיפור ראיה ירודה:

  • 40 תרגולים - אשר נעשים בבית מול מחשב
  • 30 דקות - אורך כל תרגול בממוצע
  • מותאם אישית - בהתאם לקצב ההתקדמות של כל מטופל
  • פיקוח מקצועי - על ידי רופא עיניים / אופטומטריסט

 

כדי להתחיל

אתה מוזמן להתייעץ עימנו על התאמתך לטיפול נוירו-ויז'ן

 

תשובות לשאלות נפוצות בנושא שיפור ראיה ירודה:

 

האם הטיפול לשיפור ראיה ירודה מתאים עבורי?

הטיפול עשוי להתאים לך במידה וחדות הראיה שלך עם משקפיים נעה בין 6/60 - 6/9, ללא הגבלה על מספר המשקפיים, אך עליך להתייעץ עם מומחי העיניים שלנו כדי לבדוק את התאמתך לטיפול.

 

האם הטיפול כרוך בניתוח או לקיחת תרופות?

לא, טיפול נוירו-ויז'ן הנו טיפול ללא ניתוח וללא תרופות

 

בכמה תשתפר הראיה שלי?

השיפור הממוצע הצפוי לאחר הטיפול הנו 2 שורות בלוח הבדיקה ו 100% שיפור ברגישות לניגודיות. משמעות השיפור, שתוכל לצפות כי ראייתך תהיה חדה וברורה (עם תיקון אופטי) ביום ובלילה. יחד עם זאת, עליך לדעת שמידת השיפור המושגת בטיפול משתנה בין אנשים שונים.

 

האם הטיפול ישפיע על מחלת העיניים ממנה אני סובל?

הטיפול אינו צפוי להשפיע כלל על מהלך המחלה שלך, הטיפול מתמקד בשיפור עיבוד התמונה במוח בלבד, ואין לו כל השפעה על העין עצמה. 

 

כמה זמן השיפור יחזיק מעמד?

הטיפול מאמן את המוח לראות טוב יותר, והוא דומה לאופן בו אנו לומדים ללכת, לשחות או לרכב על אופנים. רכישת מיומנות ברמה המוחית נשמרת באופן קבוע, כך גם טיפול נוירו-ויז'ן. יחד עם זאת עליך לדעת שהטיפול לא יעכב את התפתחות מחלת העיניים ממנה אתה סובל, הטיפול נועד לאפשר לך לראות טוב יותר למרות מצבך.

 

האם הטיפול לשיפור ראיה ירודה בטוח?

כן! טיפול נוירו-ויז'ן נבדק, נוסה ונחקר קלינית במשך למעלה מ 20 שנה קודם שאושר לשימוש מסחרי. אין שום סיכון, סיבוכים או תופעות לוואי ידועות כתוצאה מהטיפול.

 

עדות מטופל על ניסטגמוס מולד:

"נולדתי עם חדות ראיה לקויה בשתי העיניים ואני סובל מניסטגמוס ושתי עיניים עצלות. לאחר כ 15 תרגולים הצלחתי לראשונה בחיי לקרוא את הכתוביות בטלויזיה, ובסיום הטיפול ראייתי השתפרה באופן משמעותי"

מאיר קלוטקר, ישראל - דצמבר 2009

אביגיל משתפת בניסונה האישי בטיפול נוירו-ויז'ן לשיפור ראיה בניוון מקולרי AMD​. 

ירידה ברגישות לקונטרסט

רגישות לקונטרסט נורמלית

המחשת השיפור בחדות ראיה​