רשלנות רפואית בהסרת משקפיים

בשנים האחרונות רבו מאוד הליכי הסרת משקפיים, המאפשרים למרכיבי משקפיים לשפר משמעותית את איכות החיים ולהיפרד מהמשקפיים שלהם לשלום. למרבה הצער, על אף שמדובר בתהליך פשוט ושגרתי, הרי שלעיתים קורות תקלות בניתוח עצמו, מה שעלול להגיע לתביעת בבית המשפט.

 

רשלנות רפואית בהסרת משקפיים – באילו מקרים ?

ניתוח להסרת משקפים מבוצע במכונים פרטיים בדרך כלל, המחויבים לאחריות מלאה לגבי תוצאות הניתוח, כמו גם לבדיקת התאמה כדי לברר שהמועמד לניתוח אכן מתאים לעבור אותו מבחינת בריאותו ומצב העין. בנוסף, נדרשים הרופאים לספק למטופל את כל המידע אודות התהליך כולו – ההכנה לניתוח, מהלכו וכיצד לנהוג לאחריו, כמו גם הסיבוכים והסיכונים האפשריים. היות וניתוח להסרת משקפים נקבע בדרך כלל שלא באופן דחוף, הרי שלמטופל ישנו משך הזמן הנדרש לקבלת כל הפרטים שיידרש להם והעלאת שאלות. הסכמת המטופל להליך הסרת משקפיים נדרשת להתקבל בכתב, ורצוי שלא ביום הניתוח עצמו, מה שעשוי להפוך ל"אי הסכמה מדעת" במידה ותיגרם תקלה והמקרה יגיע לבית המשפט תחת תביעת רשלנות רפואית. אם עברתם הליך הסרת משקפים שלא עלה יפה, רצוי להתייעץ מוקדם ככל האפשר עם עו"ד המומחה ב, על מנת לבדוק את זכויותיכם. הקפידו לאסוף את כל התיעוד הרפואי אודות ההליך, ומומלץ שלא תצרו קשר עם המכון בו עברתם את ההליך או עם משרד הבריאות טרם היוועצות עם עו"ד מוסמך .

ישנם מצבים בהם ניתוח להסרת משקפיים אינו מומלץ ואף אסור. ניתוח להסרת משקפיים הוא הלא "ניתוח מותרות", שמטרתו לשפר את איכות חייו של המנותח ואינו הליך רפואי הכרחי, לפיכך במקרים מסוימים מעדיפים הרופאים שלא לנתח – כך לדוגמא כאשר המטופל סובל מסכרת, מי שסובלים ממחלות עיניים שונות ומי שהקרנית שלהם דקה במיוחד. חשוב להבין, שניתוחים במקרים אלה עלולים להסתבך מאוד עד כדי החמרת מצב העין ואף להגיע לאובדן ראיה. מרבית תביעות רשלנות רפואית, הקשורים בהסרת משקפים, מתבססות על מי שמצב בריאותם לא התאים לתהליך, אולם הומלץ להם לעבור אותו בכל זאת, או שלא סופק להם כל המידע אודות הסיכונים בתהליך. תביעות אלה, המגיעות לבית המשפט, נדונות במהירות בדרך כלל, ובסופן זוכה המטופל לפיצוי כספי אודות הנזק שנגרם לו, עוגמת הנפש וכן כיסוי אחוזי נכות, אובדן כושר השתכרות וכל נזק אחר שנגרם לו בשל אי הצלחתו של ניתוח להסרת משקפיים. מן הסתם, לראיה יש משמעות תפקודית גבוהה מאוד, ומי שראייתו נפגעה בשל רשלנות רפואית יכול לצפות לסכומי פיצויים גבוהים במיוחד.