עין עצלה מבוגרים

יעילות הטיפול:

נוירו-ויז'ן הנו הטיפול היחידי בעולם שמוכח קלינית ומדעית (במחקרים מבוקרים שפורסמו בספרות) ואשר קיבל את אישור ה FDA כיעיל בשיפור ראיה בעין עצלה במבוגרים.

 

מהי עין עצלה?

"עין עצלה" (אמבליופיה) הוא כינוי למצב שבו בעין בריאה ותקינה חדות הראייה אינה מספקת. כלומר, שגם בעזרת משקפיים או עדשות מגע, חדות הראיה אינה עולה על 6/9. אם בזמן שאתה מרכיב משקפיים או עדשות אשר הותאמו לך כראוי, אינך מצליח לראות טוב יותר מ 6/9 או 20/30, יתכן שאתה סובל מעין עצלה.

עין עצלה מתפתחת בילדות. במצב ראיה נורמאלי, המוח מקבל תמונה משתי העיניים ומאחד אותם לתמונה אחת. באמבליופיה, אחת העיניים איננה ממוקדת היטב, ולכן המוח מקבל תמונה שונה בכל עין ואיננו יכול לאחד אותם כראוי לתמונה אחת חדה וברורה. במצב כזה, המוח בוחר להתעלם מהתמונה המתקבלת מהעין הלא ממוקדת, והאזור במוח, האחראי על עיבוד התמונה מאותה העין לא מתפתח כראוי, ועם הזמן העין הופכת לעין עצלה בעלת חדות ואיכות ראיה ירודה. הסיבות המרכזיות להתפתחות עין עצלה בילדות הם הבדל במספר בין שתי העיניים (אנאיזומטרופיה) או פזילה.

עין עצלה מבוגרים

שיפור הראיה בעין העצלה:

אלפי לקוחות ומטופלים אשר השתתפו במחקרים קליניים וסיימו את תוכנית הטיפול חוו שיפור משמעותי באיכות הראיה בעין העצלה ובאיכות החיים. לדוגמא:

  • יכולת לקרוא אותיות קטנות ממרחק – כתוביות בטלוויזיה
  • על הלוח בכיתה ועל גבי שלטים ברחוב
  • ראיה טובה יותר בלילה
  • ראיה דו עינית טובה יותר ושיפור בראיית עומק ותלת מימד.

 

השיפור הממוצע בחדות הראיה  2.5 שורות בלוח הבדיקה ושיפור של 100% ברגישות לניגודיות.

 

הבסיס המדעי של נוירו-ויז'ן:

ניתן לגרות בצורה יעילה את התאים המרכיבים את מערכת עיבוד התמונה במוח (Primary Visual Cortex) ולשפר את הראיה גם בגיל מאוחר, שנים רבות לאחר התקופה הקריטית להתפתחות הראיה. טיפול נוירו-ויז'ן לשיפור הראיה מוכח קלינית ומדעית, בשונה מאימונים המתרגלים את המטופל להרפות את שרירי העיניים. הטיפול קיבל את אישור ה FDA, ה CE-Mark האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי לאחר שיעילותו ובטיחותו הוכחה במחקרים קליניים.

במהלך התרגול המתבצע באמצעות תוכנת מחשב ביתית מוצגות למטופל סדרה של משימות ויזואליות מדויקות, החוזרות ונשנות, תוך שינויים בגודל, בזוית ובניגודיות אשר בהדרגה מאמנות את המוח לעבד את המידע המתקבל מהעין בצורה יעילה יותר. תוכנת נוירו-ויז'ן מנתחת את ביצועי המטופל לאורך התרגול, ומעדכנת בהתאמה את רמת התרגול בהתאם לקצב התקדמותו האישי של כל מטופל.

 

נוירו-ויז'ן מאמנת את המוח לראות טוב יותר ללא ניתוח, ללא תרופות וללא תופעות לוואי.

 

על הטיפול לעין עצלה/ אמבליופיה:

  • 40 תרגולים אשר נעשים בבית מול מחשב
  • 30 דקות אורך כל תרגול בממוצע
  • התרגול מותאם אישית בהתאם לקצב ההתקדמות של כל מטופל
  • פיקוח מקצועי - על ידי רופא עיניים / אופטומטריסט.

 

תוכנת נוירו-ויז'ן מותקנת על מחשב המטופל תוך סיוע והדרכה מלאה של אופטומטריסט מוסמך - נציג החברה. במידה ויש לך שאלות, תוכל להיעזר באחד המומחים שלנו.

 

כדי להתחיל:

אתה מוזמן להתייעץ עם המומחים שלנו על מידת התאמתך לטיפול נוירו-ויז'ן.

 

תשובות לשאלות נפוצות בנושא עין עצלה:

האם הטיפול מתאים עבורי?

הטיפול מתאים לאנשים מעל גיל 9 הסובלים מעין עצלה ושחדות הראיה שלהם נעה בין 6/30 - 6/9, ללא הגבלה על מספר המשקפיים.

 

האם הטיפול לעין עצלה (אמבליופיה) כרוך בניתוח או לקיחת תרופות?

לא, טיפול נוירו-ויז'ן הנו טיפול ללא ניתוח וללא תרופות

 

בכמה תשתפר הראיה שלי?

השיפור הממוצע הצפוי לאחר הטיפול הנו 2.5 שורות בלוח הבדיקה ו 100% שיפור ברגישות לניגודיות. משמעות השיפור, שתוכל בסוף הטיפול לזהות ממרחק של 17 מטרים, עצמים אשר לפני הטיפול זיהית רק מרחק של 10 מטרים. תוכל לצפות כי ראייתך תהיה חדה וברורה יותר בעין העצלה עם המשקפיים. יחד עם זאת, עליך לדעת שמידת השיפור שמושג בטיפול משתנה בין אנשים שונים. 

 

אני סובל מפזילה, האם היא תשתפר?

טיפול נוירו-ויז'ן איננו מטפל בעין אלא רק במוח, ולכן לא צפוי שפזילתך תשתפר. במידה ואתה סובל מפזילה בדרגה בינונית או גבוהה, עליך לטפל בפזילה קודם שתעבור טיפול נוירו-ויז'ן.

 

כמה זמן השיפור יחזיק מעמד?

הטיפול מאמן את המוח לראות טוב יותר, והוא דומה לאופן בו אנו לומדים ללכת, לשחות או לרכב על אופנים. רכישת מיומנות ברמה המוחית נשמרת באופן קבוע, כך גם טיפול נוירו-ויז'ן.

 

האם הטיפול לעין עצלה \ אמבליופיה בטוח?

כן! טיפול נוירו-ויז'ן נבדק, נוסה ונחקר קלינית במשך למעלה מ-20 שנה קודם שאושר לשימוש מסחרי. אין שום סיכון, סיבוכים או תופעות לוואי ידועות כתוצאה מהטיפול.

 

"אני סובלת מעין עצלה מילדות ותמיד אמרו לי שלא ניתן יותר לשפר את הראיה בעין. טיפול נוירו-ויז'ן היה בשורה מפתיעה ומשמחת, אשר שיפר לי את הראיה באופן משמעותי"

רונית דגן, ישראל - יולי 2015

פרופ' יאיר מורד מומחה ברפואת עיניים ילדים, פזילה ועין עצלה משתף בניסיונו האישי בטיפול נוירו-ויז'ן לעין עצלה​

ירידה ברגישות לקונטרסט

רגישות לקונטרסט נורמלית

המחשת השיפור בחדות ראיה​