הסרת משקפיים ללא ניתוח - מידע כללי

היום ניתן לשפר את איכות הראייה ולהסיר את המשקפיים לצמיתות גם ללא צורך בניתוח הסרת משקפיים בלייזר. שכן, היום ישנה שיטה יעילה ביותר של  ללא ניתוח - שיטת נוירוויז'ן. הסרת משקפיים ללא ניתוח הנה שיטה בטוחה מאוד, ובניגוד לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, פולשניות היא איננה פולשנית. טיפול נוירו-ויז'ן המאפשר הסרת משקפיים ללא ניתוח מטפל בליקויי הראייה השונים באמצעות סדרות חוזרות ונשנות של תרגילי עיניים פשוטים. תרגילים אלה מיועדים לחזק את התפקוד העצבי באזור הראייה במוח, לשפר את פעילותם של תאי העצב, ולהוביל גם לשיפור משמעותי בחדות הראייה.

 

 

הסרת משקפיים ללא ניתוח וליקויי ראייה – קצת רקע

קוצר ראייה, קושי בראייה מקרוב, עין עצלה, קטרקט וקושי לראות בלילה הם חלק מרשימה ארוכה של ליקויי ראייה מהם סובלים לא מעט אנשים. עם זאת, קוצר הראייה, או בשמו המקצועי "מיופיה", הוא ליקוי הראייה הנפוץ ביותר בכל רחבי העולם וגם במדינת ישראל. בערך כ-40 אחוזים מתושבי הארץ סובלים במידה זו או אחרת מקוצר ראייה, כאשר נהוג ליחס ליקוי זה לחריגה באורך גלגל העין של כמה מילימטרים יותר מהממוצע. חריגה זו גורמת לאור המועבר מהקרנית להגיע אל אחורי הרשתית או לפניה, ולא להתפרש עליה בצורה נכונה. תופעה זו גורמת לעיוות במיקוד העין – העצמים המרוחקים הופכים למטושטשים, בעוד שהעצמים הקרובים נראים בבירור. לרוב הסיבה לתופעת התארכות העין היא גנטית, אך היא עלולה להתרחש גם כתוצאה מסיבות סביבתיות שונות, כדוגמת קריאה ממושכת בעיקר בתקופת הילדות.

הסרת משקפיים ללא ניתוח בשיטת נוירוויז'ן

שיטת  של ניורוויז'ן היא שיטת טיפול המבוססת על תרגול מול צג מחשב, המיושמת במרפאות עיניים בישראל ו ובמדינות רבות בעולם. טיפול הסרת משקפיים ללא ניתוח של נוירוויז'ן מיועד לאנשים הסובלים מבעיות ראייה שונות, כדוגמת: הסובלים מעין עצלה, הסובלים מקוצר ראייה נמוך, הסובלים מקשיי ראייה מקרוב, לאלה שעברו ניתוח קטרקט וגם לאנשים שעברו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. תהליך הסרת משקפיים ללא ניתוח כולל סדרה של כ-40 טיפולי תרגול פעמיים בשבוע. כל אחד מטיפולי הסרת משקפיים ללא ניתוח נמשך כחצי שעה ומטרתו היא לאמן את אזור הראייה במוח. במהלך הטיפול יושב המטופל בחדר חשוך במרחק של כמטר וחצי מצג המחשב, עליו מוקרנות צורות בצבעי שחור ואפור על רקע בהיר . המחשב מציג למטופל משימות, עליהן הוא עונה ב"כן" ו"לא" בלחיצה על עכבר המחשב. נתוני התרגול מועברים למחשב האם של חברת נוירוויז'ן ועוברים עיבוד וניתוח, ובהתאם לתוצאות נקבע המשך התרגול. בשלב הראשון של תרגול הסרת משקפיים ללא ניתוח מקבלים המטופלים הדרכה במרפאה, כאשר לאחר מכן המשך הטיפול נעשה מול המחשב הפרטי בבית.

הסרת משקפיים ללא ניתוח – תוצאות

בעקבות תהליך התרגול, הפועל ישירות על מרכז הראייה במוח, משתפרת קליטת התמונות במוח ובעקבותיה משתפרות מאוד גם חדות הראייה ואיכותה. לטיפול הסרת משקפיים ללא ניתוח זה ישנם יתרונות רבים, כאשר אחד מהבולטים בהם הוא בטיחות ההליך. הסרת משקפיים ללא ניתוח היא מטבעה שיטה לא פולשנית, בטוחה מאוד ואיננה כרוכה בתופעות לוואי או בסיכונים כלשהם.